RSS

Dla rodziców

Nic tak nie wzmaga apetytu na podróż jak… książka o podróży! Szukając inspiracji, pomysłu na kolejny wyjazd lub po prostu dobrej rozrywki możesz sięgnąć po jeden z poniższych tytułów -- obiecujemy, że się nie zawiedziesz.

Michał Heller

Wydawnictwo Znak, Kraków 2006

Recenzja książki "Podróże z filozofią w tle"

Podróże z filozofią w tle

Jeżeli podróże oprócz ciekawości potęgują Twój zachwyt nad poznawanym światem i zmuszają do odpowiedzi nad przyczynami takiego porządku, książka księdza profesora Michała Hellera jest właśnie dla Ciebie.

Wojciech Mann, Krzysztof Materna

Wydawnictwo Znak, Kraków 2011

Recenzja książki "Podróże małe i duże"

Podróże małe i duże

„Zastanawialiśmy się, jak dwóch może napisać jedną książkę. Doszliśmy do wniosku, że nie jest to możliwe. Postanowiliśmy się rozdzielić i w tym celu pojechaliśmy obaj do Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zamieszkaliśmy w jednym pokoju. Najpierw z zainteresowaniem obserwowaliśmy młodzieżowy festyn w Radziejowicach, potem kupiliśmy litr wódki – to przecież nie jest cienka książka – i po dwóch godzinach pisaliśmy już bardzo szybko. Raz pisał jeden, raz drugi.”

Jacek Pałkiewicz

Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2009

Recenzja książki "Pasja życia"

Pasja życia

W czasie kiedy człowiek coraz głębiej penetruje kosmos, trudno wyobrazić sobie, że Ziemia może nas jeszcze czymś zaskoczyć. Oczywiście może, a niezbitym dowodem na to jest książka Jacka Pałkiewicza „Pasja życia”. Autor samotnie przepłynął łodzią ratunkową Ocean Atlantycki, zlokalizował źródło Amazonki z powołaną przez siebie ekspedycją naukową, poznał największe dżungle naszej planety oraz przemierzył wszystkie pustynie świata. Jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, Kawalerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej i twórcą szkoły survivalu w Europie.

J. Maarten Troost

Wydawnictwo Dolnośląskie

Recenzja książki "Zagubiony w Chinach"

Mini Traper - Zagubiony w Chinach

Jeżeli wybierasz się do Chin ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej wiele szczegółów, informacji, opisów i analiz na temat Państwa Środka. Jeżeli byłeś w Chinach ta książka jest dla Ciebie. Możesz odświeżyć sobie przebyte szlaki, obejrzane miejsca, inspirujące smaki i niezrozumiałe zachowania. Jeżeli jednak nigdzie nie zamierzasz się ruszać koniecznie przeczytaj książkę J. Maartena Troosta, który spróbował zrozumieć największe państwo Azji i najliczniejszy naród świata.

Peter Nichols

Wydawnictwo Mayfly, Kwiecień 2011

Recenzja książki "Wyprawa szaleńców"

Wyprawa szleńców

W 1967 roku Francis Chichester zakończył historyczny rejs dookoła świata na swoim szesnastometrowym jachcie Gipsy Moth IV. Jego ośmiomiesięczna trasa przebiegała przez ryczące czterdziestki, wyjące pięćdziesiątki i bezludne sześćdziesiątki Oceanu Południowego z jednym przystankiem w australijskim porcie. Było to najszybsze i najbardziej spektakularne opłynięcie kuli ziemskiej od czasów Joshua Slocuma. Nic więc dziwnego, że wyczyn sześćdziesięciopięcioletniego Anglika rozbudził wyobraźnię żeglarskiego świata i zmotywował kilku śmiałków do samotnych rejsów wokół ziemi bez zawijania do portów.

Dodaj komentarz

Copyright © 2024 by Minitraper.pl
Blog oparty na Wordpress | Szablon na podstawie Engineering and Machinering