RSS

Biblioteka

Trudno bez nich żyć, bo inspirują, poszerzają horyzonty, odkrywają, uczą i bawią. Są najkrótszą drogą do nowej przygody i wypróbowanym sposobem na refleksyjny odpoczynek. Książki! Na Mini Traperze trochę mniej zakurzone, ale za to wyciągnięte prosto z podróżnego plecaka: poradniki, przewodniki, bajki, przygody, dokumenty, reportaże, relacje i biografie.
Miłej lektury!

Przewodniki

Klasyczne i bardzo oryginalne, przewodniki to nieunikniona część każdej podróży.

Ewa Orczykowska

Agora, 2012

Recenzja książki "Zrób to we Wrocławiu. Do it in Wrocław." (pl/en)

Zrób to we Wrocławiu

Przewodniki czytamy z obowiązku. Nie delektujemy się nimi w wolnych chwilach, ale ściągamy je z półki kiedy przychodzi ten właściwy moment, gdy są nam potrzebne. I właśnie brak tej zależności jest największym atutem książki Ewy Orczykowskiej "Zrób to we Wrocławiu." Autorka koncepcyjnie omija piastowskie zabytki, do których prowadzą mocno wydeptane, turystyczne ścieżki i zabiera nas w miejsca "żywe", gdzie historia miasta rodzi się tu i teraz. Dzięki temu Wrocław oddycha każdą przeczytaną kartką, wciągając czytelnika w swój współczesny, awangardowy i wielokulturowy klimat.

Poradniki

O zwyczajach panujących w miejscu, które jest celem naszej podróży najlepiej dowiedzieć się z dobrego poradnika. Znajdują się tu również pozycje traktujące o podróżowaniu z dziećmi w ogóle.

Lonely Planet

Lonely Planet, 2010

Recenzja książki "Voyager avec ses enfants" (fr)

Podróże z dziećmi

Najnowszy poradnik i informator wydawnictwa Lonely planet, który autorzy nazwali "biblią podróżujących rodziców". Pewnie do zbawienia człowieka pozycja ta nie wystarczy, ale przy planowaniu wyprawy z dziećmi jej wartość może być nieoceniona.

Kathy Flower

Guides Bleus, 2011

Recenzja książki "China attitude" (fr)

China attitude

Niewielki, ale bardzo treściwy poradnik chińskiego savoir-vivru, wprowadzający czytelnika w najważniejsze zagadnienia historyczne, geograficzne, społeczne, kulturowe, religijne, kulinarne, turystyczne, językowe i obyczajowe dotyczące Państwa Środka. Jaki wpływ na historię mocarstwa miało opium? Na czym polegała rewolucja kulturalna? Jak wygląda współczesna polityka rodzinna? Co oznacza chińska dyskrecja i punktualność? Czy istnieje życie religijne w Chinach? Jak wygląda menu w Pekinie, Kantonie, Szanghaju i Syczuanie? Gdzie można napić się chińskiego wina? Kiedy "nie" oznacza "może" oraz ile dialektów słychać nad rzeką Jangcy? To tylko niektóre rozdziały z "niebieskiej książeczki".

Dla dzieci

Dla swojej pociechy w podróż, oprócz dobrego wózka, ulubionej poduszki i całej reszty sprzętu opisanego na stronie Ekwipunek, warto zabrać coś do poczytania -- albo przez samo dziecko, albo przez rodzica -- dla dziecka. A jeśli już czytać w podróży, to może coś o podróżach? Mini Traper zgromadził kilka interesujących pozycji.

Janosch

Wydawnictwo Znak, Kraków 2011

Recenzja książki "Panama"

Panama

Wszystkie opowieści o Misiu i Tygrysku, z których dowiesz się, że: najpiękniejszym miejscem jest dom, choroba wcale nie musi być uciążliwa, prawdziwych skarbów nie znajduje się w ziemi, a zabawa ze świnką wystarczy tylko na krótką chwilę.

Dla rodziców

Nic tak nie wzmaga apetytu na podróż jak… książka o podróży! Szukając inspiracji, pomysłu na kolejny wyjazd lub po prostu dobrej rozrywki możesz sięgnąć po jeden z poniższych tytułów -- obiecujemy, że się nie zawiedziesz.

Michał Heller

Wydawnictwo Znak, Kraków 2006

Recenzja książki "Podróże z filozofią w tle"

Podróże z filozofią w tle

Jeżeli podróże oprócz ciekawości potęgują Twój zachwyt nad poznawanym światem i zmuszają do odpowiedzi nad przyczynami takiego porządku, książka księdza profesora Michała Hellera jest właśnie dla Ciebie.

Wojciech Mann, Krzysztof Materna

Wydawnictwo Znak, Kraków 2011

Recenzja książki "Podróże małe i duże"

Podróże małe i duże

„Zastanawialiśmy się, jak dwóch może napisać jedną książkę. Doszliśmy do wniosku, że nie jest to możliwe. Postanowiliśmy się rozdzielić i w tym celu pojechaliśmy obaj do Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zamieszkaliśmy w jednym pokoju. Najpierw z zainteresowaniem obserwowaliśmy młodzieżowy festyn w Radziejowicach, potem kupiliśmy litr wódki – to przecież nie jest cienka książka – i po dwóch godzinach pisaliśmy już bardzo szybko. Raz pisał jeden, raz drugi.”

Jacek Pałkiewicz

Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2009

Recenzja książki "Pasja życia"

Pasja życia

W czasie kiedy człowiek coraz głębiej penetruje kosmos, trudno wyobrazić sobie, że Ziemia może nas jeszcze czymś zaskoczyć. Oczywiście może, a niezbitym dowodem na to jest książka Jacka Pałkiewicza „Pasja życia”. Autor samotnie przepłynął łodzią ratunkową Ocean Atlantycki, zlokalizował źródło Amazonki z powołaną przez siebie ekspedycją naukową, poznał największe dżungle naszej planety oraz przemierzył wszystkie pustynie świata. Jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, Kawalerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej i twórcą szkoły survivalu w Europie.

J. Maarten Troost

Wydawnictwo Dolnośląskie

Recenzja książki "Zagubiony w Chinach"

Mini Traper - Zagubiony w Chinach

Jeżeli wybierasz się do Chin ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej wiele szczegółów, informacji, opisów i analiz na temat Państwa Środka. Jeżeli byłeś w Chinach ta książka jest dla Ciebie. Możesz odświeżyć sobie przebyte szlaki, obejrzane miejsca, inspirujące smaki i niezrozumiałe zachowania. Jeżeli jednak nigdzie nie zamierzasz się ruszać koniecznie przeczytaj książkę J. Maartena Troosta, który spróbował zrozumieć największe państwo Azji i najliczniejszy naród świata.

Peter Nichols

Wydawnictwo Mayfly, Kwiecień 2011

Recenzja książki "Wyprawa szaleńców"

Wyprawa szleńców

W 1967 roku Francis Chichester zakończył historyczny rejs dookoła świata na swoim szesnastometrowym jachcie Gipsy Moth IV. Jego ośmiomiesięczna trasa przebiegała przez ryczące czterdziestki, wyjące pięćdziesiątki i bezludne sześćdziesiątki Oceanu Południowego z jednym przystankiem w australijskim porcie. Było to najszybsze i najbardziej spektakularne opłynięcie kuli ziemskiej od czasów Joshua Slocuma. Nic więc dziwnego, że wyczyn sześćdziesięciopięcioletniego Anglika rozbudził wyobraźnię żeglarskiego świata i zmotywował kilku śmiałków do samotnych rejsów wokół ziemi bez zawijania do portów.

Dodaj komentarz

Copyright © 2024 by Minitraper.pl
Blog oparty na Wordpress | Szablon na podstawie Engineering and Machinering