RSS

Poradniki

O zwyczajach panujących w miejscu, które jest celem naszej podróży najlepiej dowiedzieć się z dobrego poradnika. Znajdują się tu również pozycje traktujące o podróżowaniu z dziećmi w ogóle.

Lonely Planet

Lonely Planet, 2010

Recenzja książki "Voyager avec ses enfants" (fr)

Podróże z dziećmi

Najnowszy poradnik i informator wydawnictwa Lonely planet, który autorzy nazwali "biblią podróżujących rodziców". Pewnie do zbawienia człowieka pozycja ta nie wystarczy, ale przy planowaniu wyprawy z dziećmi jej wartość może być nieoceniona.

Kathy Flower

Guides Bleus, 2011

Recenzja książki "China attitude" (fr)

China attitude

Niewielki, ale bardzo treściwy poradnik chińskiego savoir-vivru, wprowadzający czytelnika w najważniejsze zagadnienia historyczne, geograficzne, społeczne, kulturowe, religijne, kulinarne, turystyczne, językowe i obyczajowe dotyczące Państwa Środka. Jaki wpływ na historię mocarstwa miało opium? Na czym polegała rewolucja kulturalna? Jak wygląda współczesna polityka rodzinna? Co oznacza chińska dyskrecja i punktualność? Czy istnieje życie religijne w Chinach? Jak wygląda menu w Pekinie, Kantonie, Szanghaju i Syczuanie? Gdzie można napić się chińskiego wina? Kiedy "nie" oznacza "może" oraz ile dialektów słychać nad rzeką Jangcy? To tylko niektóre rozdziały z "niebieskiej książeczki".

Dodaj komentarz

Copyright © 2024 by Minitraper.pl
Blog oparty na Wordpress | Szablon na podstawie Engineering and Machinering